Home LIFE STYLE 6 работи кои ќе ја разбудат страста во врската

6 работи кои ќе ја разбудат страста во врската

SHARE

Со годините страста полека почнува да се намалува, но тоа не е причина да се откажете.

Понекогаш ситните детали можат да го променат расположението во врската и да ве однесат во спалната соба.

Со овие секојдневни, неочекувани потези ќе спречите страста да згасне, а потребно е само малку труд.

1. Масажа на стапала

Гледате заедно телевиџзија во дневната соба и наеднаш тој почнува да ги масира вашите стапала без да го тргне погледот од телевизорот.

2. Масажа на раменици

Знаете како чекањето во редица може да биде досадно и напорно? Замислите наеднаш да почне да ви ги масира рамениците. Изненадните масажи ќе ви ја запалат крвта.

3. Мини одмор

Викенд, продолжен викенд или излегување кое не е испланирано и организирано би ја израдувало секоја жена.

4. Кога е горд на својата жена

Ниеден комплимент не е како неговиот. Кога ќе успеете во нешто, а тој ве фали пред своите пријатели и семејството ви останува само да го наградите.

5. Бакнеж во врат

Кога изненадно ќе ви пријде позади грб додека миете садови да ве гушне и да ве бакне во врат. Вакво изненадување ги разгорува страстите.

6. Самодовербата е секси

Кога има доволно самодоверба па не му се потребни секојдневни комплименти.

РЕКЛАМИ:
Loading...