Home LIFE STYLE 8 причини зошто мажите ја обожаваат кучешката поза

8 причини зошто мажите ја обожаваат кучешката поза

SHARE

Дали некогаш сте помислиле зошто точно мажите ја преферираат кучешката поза?

Знаеме дека погледот игра голема улога, но не е и единствена.

Ова се 8 работи поради кои кучешката поза на мажите им е меѓу омилените:

1. Лесно може да се намести, без да има болки во одредени делови од телото.

2. Има целосна контрола над ситуацијата. Тоа значи дека може да се движи како сака и во која брзина ќе ја одбере, изборот е на него.

3. Не се грижи како изгледа додека доживува оргазам и дали прави некоја смешна фаца.

4. Секако, да не заборавиме на погледот кон вашиот задник.

5. Не се заморува пребрзо.

6. Лесно може да се исчисти.

7. Голема е веројатноста дека и вас ви е меѓу омилените пози, па добивате заедничка стимулација.

8. Добра е за секс набрзина.

РЕКЛАМИ:
Loading...