Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Адриана Лима се огласи прв пат по раскинувањето со турскиот писател (фото)

Адриана Лима се огласи прв пат по раскинувањето со турскиот писател (фото)

SHARE

Откако се разведе од Марко Јариќ, Адриана Лима најде утеха во турскиот писател Метин Хара.

Но, за жал оваа љубов не траеше долго, па моделот повторно е сингл.

Во последно време Лима објавува фотографии на кои не може да се забележи Метин, иако претходно тоа не беше случај.

Моделот последно објави фотографија на која е нејзиното семејство, а со која и го честиташе 98-от роденден на нејзината баба.

Очигледно Лима некое време ќе одмара од љубовните врски.