Home ШОУ БИЗз Мак сцена Актерот Дејан Лилиќ доби ќерка

Актерот Дејан Лилиќ доби ќерка

SHARE

Познатиот македонски актер и директор на МНТ, Дејан Лилиќ, во четвртокот на 15 мај доби ќеркичка.

Сопругата Љубица и бебето се чувствуваат одлично, а актерот се уште не може да се реши за името на новиот член во своето семејство.

Нека им е живо и здраво!

РЕКЛАМИ:
Loading...