Home ШОУ БИЗз Балкан Александра Пријовиќ ќе се омажи во венчаница стара 27-години (фото)

Александра Пријовиќ ќе се омажи во венчаница стара 27-години (фото)

SHARE

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе се венчаат на 21 јуни во Белград, на свадбената церемонија која се подготвува уште од сега.

Пејачката беше мета на српските новинари кои ја прашаа во каква венчаница ќе се омажи?

„Со потпис на „Диор”, 27 години постара од мене“, низ насмевка меѓу редови истакна Пријовиќ.

Споменатиот венчален фустан не е било каков, туку е посебен, но не само заради брендот или цената. Причината е што тој во себе носи посебна приказна.

Имено, тоа е венчаницата што ја носеше Лепа Брена – сега идната свекрва на Александра, на „свадбата на векот” со Боба Живовиновиќ.