Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Анџелина Џоли позира со своите ќерки за „Elle“

Анџелина Џоли позира со своите ќерки за „Elle“

SHARE

Анџелина Џоли ја красни насловната страна на магазинот „Elle“ во кој позираше и зборуваше за своите ќерки.

Мајката на шест деца ја искористи можноста да не потсети колку родовата еднаквост е важна, а за тоа ги учи и своите три ќерки, Шајло, Вивиен и Захара.

Во црно-белата фотосесија актерката блеска, а на една од фотографиите ги има и нејзините ќерки.

Џоли во интервјуто вели дека е сигурна дека нејзините ќерки ќе го променат светот.

„Од мали нозе тие се научени дека мажите и жените заедно, без никакви предрасуди можат да направат добри работи за човештвото“, додава таа.

РЕКЛАМИ: ---