Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Анџелина Џоли проговори за снимката на која е издрогирана

Анџелина Џоли проговори за снимката на која е издрогирана

SHARE

Пред неколку дена во јавноста се појавија фотографии и снимка на која Анџелина Џоли е под дејство на наркотици.

Па поради тоа актерката одлучи да поднесе тужба против британскиот „Daily mail“ кој прв ја објави оваа вест.

Видеото наводно го снимил тогашниот дилер на актерката, Френклин Мејер, кој тој ден дошол кај неа да и донесе хероин и кокаин.

Откако видел во каква состојба е Анџелина, која во тој миг разговарала со својот татко, Френклин целата ситуација ја снимил со камера.

Анџелина поднела тужба и бара висока отштета.

„Ова е грозен напад на мојата приватност. Јас се дрогирав приватно, а не јавно.“ вели актерката.

Анџелина Џоли

РЕКЛАМИ:
Loading...