Home ЗАБАВА Апел за помош: Исчезна 16-годишно момче во Скопје!

Апел за помош: Исчезна 16-годишно момче во Скопје!

SHARE

Исчезнат е 16 годишен тинејџер Лука Божиновски кој е британски државјанин, на гости кај своите роднини во Скопје.

Лука последен пат е виден вчера кога излегол од својот дом во непознат правец и му се губи секоја трага.

Има 16 години, висок е 180 сантиметри, тежок 65 килограми. Ги носи истите патики и бермуди како на оваа фотографија.

Има карактеристична лузна на главата во косата која може да се види исто така на претходната фотографија.

Последен пат е виден околу 1 часот и 30 минути по полноќ во населбата Даме Груев. Случајот е пријавен во полиција која интезивно трага по малолетникот.

Семејството апелира секој кој ќе го види да им се јави на следните телефони‎

075-689-067 Зоран
‎078-313-154 Марина

РЕКЛАМИ:
Loading...