Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Арнолд Шварценегер спие на улица и испрати силна порака

Арнолд Шварценегер спие на улица и испрати силна порака

SHARE

Арнолд Шварценегер со само една фотографија испрати силна порака до светот.

На објавата славниот актер и некогашен гувернер спие на улица пред неговата славна бронзена статуа, а под неа напиша:

„Како се менуваат времињата!“

Причина зошто ја напишал оваа фраза е бидејќи кога бил гувернер на Калифорнија тој промовирал хотел пред кој била поставена негова статуа.

Персоналот на хотелот, тогаш, му кажал:

„Во секој момент можете да дојдете и за вас ќе има резервирана соба“.

Кога Арнолд повеќе не бил гувернер и отишол во хотелот управникот одбил да му даде соба велејќи му дека ќе мора да плати доколку сака да отседне кај нив.

Актерот поради ова легна пред статуата и својот потег го објаснил со зборовите:

„Кога бев на важна позиција, секогаш ми се додворуваа, а кога ја загубив позицијата тие ме заборавија и не го одржаа нивното ветување. Не и верувајте на позицијата ниту на парите што ги имате, ниту на вашата моќ, ниту интелигенција, тоа нема да трае вечно“.

Пораката која Арнолд ја испрати е јасна – „кога сте важен во очите на луѓето секој е ваш „пријател“.