Home СПОРТ Барселона со нов договор за Меси од 35 милиони евра

Барселона со нов договор за Меси од 35 милиони евра

SHARE

Лионел Меси е пред потпис на новиот договор со Барселона, а би требало да добива по 35 милиони евра во една година и плус бонуси.

Ова е сума поголема за шест милиони од досегашната, а веројатно ќе биде и доволна за Меси да остане во екипата.

Со оглед на тоа што договорот му истекува во 2018 година, во клубот сакаат да го задржат и да го имаат во своите редови уште долго.

Меси во последно време се двоумеше околу ставањето на потписот, но новата понуда сигурно ќе го премисли, па најдобрата напаѓачка тројка во светот ќе остане заедно на „Ноу Камп“ уште долго.

меси

РЕКЛАМИ:
Loading...