Home СПОРТ Останато Белинда Бенчиќ и Алисон Риске во борба за титулата во Тианџин

Белинда Бенчиќ и Алисон Риске во борба за титулата во Тианџин

SHARE

Младата швајцарска тенисерка Белинда Бенчиќ, во која сите гледаат наследничка на славната Мартин Хингис, ќе игра во финалето на ВТА турнирот кој неделава се одржува во Тианџин, Кина.

Таа во полуфиналето одигра само четири гемови и по водството од 3:1, нејзината противничка Шуаи Пенг го предаде мечот поради повреда.

Прочитајте повеќе на sport365.mk

РЕКЛАМИ: ---