Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Беше „најубава трудница“, сега е „најубава мама“

Беше „најубава трудница“, сега е „најубава мама“

SHARE

Манекенката Сара Стејџ, за која пишувавме неколку пати досега, го привлече вниманието на светските медиуми со нејзините фотографии кои за време на бременоста ги објавуваше на нејзиниот профил на Инстаграм.

Многумина тогаш изјавија дека Сара е „најубавата трудница“ и дека скоро е неверојатно во колку добра форма останала дури и за време на бременоста.

Нормално, се очекуваше нејзината стара линија да ја врати брзо после породувањето, а тоа и се случи, па многумина во коментарите веќе пишуваат дека е „најубавата мајка“.

„Бебето е добро, тоа го потврдува и мојот лекар, а јас се трудам да ги игнорирам лошите коментари. Редовно тренирам, јадам главно интегрален ориз, зеленчук и пилешко, затоа така изгледам“, им одговорила Сара на оние кои ја критикуваа дека во бременоста повеќе водела сметка за изгледот, отколку за здравјето на нејзиното бебе.

@tayrocwatches x @tayrocwomen

A photo posted by 🍔SARAH STAGE🍔 (@sarahstage) on

@BugabooHq #Diesel aka coolest stroller ever! 🐊 thanks @pishposhbabydotcom for finding it! #momlife

A photo posted by 🍔SARAH STAGE🍔 (@sarahstage) on

Love him in white 👼🏽 Dress||@lurelly

A photo posted by 🍔SARAH STAGE🍔 (@sarahstage) on

🎀 @bombshellcurves

A photo posted by 🍔SARAH STAGE🍔 (@sarahstage) on

РЕКЛАМИ:
Loading...