Home СПОРТ Кошарка Бест после стартниот дебакл остана без тренерот Николовски

Бест после стартниот дебакл остана без тренерот Николовски

SHARE

Никола Николовски повеке не е тренер на гевгелискиот кошаркарски клуб Бест откако доби отказ по лошите подготвителни натпревари и првото коло во Првата македонска лига.

Засега прв тренер е Мицко Алексовски кој што беше асистент и воедно ја донесе екипата на Бест во најсилното првенство.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ: ---