Home ШОУ БИЗз Балкан Битката заврши: Северина го доби старателството над синот

Битката заврши: Северина го доби старателството над синот

SHARE

Судот во Сплит одлучи дека ја повлекува привремената мерка со која беше одредено 5-годишниот син на Северина и Милан Поповиќ требаше да поминува еднакво време со двајцата родители.

Судот ја прифати жалбата на пејачката па предметот беше вратен на Општинскиот граѓански суд во Загреб за понатамошно делување.

Портпаролот на судот во Сплит на оваа тема ќе каже:

„Можам да ви потврдам дека предметот беше на одлучување и одлуката е таа. Списата е вратена кај Општинскиот граѓански суд во Загреб“.

По оваа одлука и Северина се јави на социјалните мрежи, каде објави фотографија со која им се заблагодари на сите за подршката.

РЕКЛАМИ:
Loading...