Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Близнаците се добро: Јахта удри во домот на Џорџ и Амал Клуни

Близнаците се добро: Јахта удри во домот на Џорџ и Амал Клуни

SHARE

Високата оградата, обезбедувањето и камерите не беа доволни да се спречи инцидент во куќата на Џорџ Клуни.

Куќата се наоѓа на приватен остров во Британија, каде од неодамна престојува Амал Клуни со тукушто родените близнаци.

Минатата недела во нивниот дом за жал удри јахта која изгубила контрола и за среќа никој не е повреден.

Инаку Џорџ минатата година потроши 20 милиони на реновирање на домот каде ќе живее со Амал и неговите деца.