Home СПОРТ Кошарка Богата НБА вечер со многу поени

Богата НБА вечер со многу поени

SHARE

Индијата славеше против Атланта со 111:92, а во дуелот на бековите на двата тима кои што се издвоија по учиноците, Монта Елис имаше 25 поени со 6 асистенции и 5 скока кај Пејсерс, а кај гостите Џеф Тиг постигна 20 поени со 1 скок и 5 асистенции.

Се играше изедначен меч се до последната четвртина, кога домаќините направија разлика 29:17.

Во последно време, се посилни се шпекулациите дека Њујорк Никс ќе се обидат да го ангажираат плејмејкерот на Хокс, Џеф Тиг.

Повеќе на:sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...