Home ШОУ БИЗз Мак сцена Боки 13 се откажа од својата плата како претседател на МСЦО

Боки 13 се откажа од својата плата како претседател на МСЦО

SHARE

Бојан Јовановски од неодамна тана претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно опшество и социјално загрозени категории.

Македонскиот шоумен и хуманист денеска и официјално ќе ја прими новата функција, а неговата хуманост уште еднаш ја покажа на дело.

Боки ја извести јавноста декав се откажува од својата плата која треба да ја добива како претседател и дека тие финансиски средства ќе бидат донирани онаму каде се потребни.

Секоја чест!

Во продолжение прочитајте го неговото излагање во целост:

РЕКЛАМИ:
Loading...