Home СПОРТ Ракомет Борко Ристовски со најубава одбрана на 11-то коло на Лигата на шампионите

Борко Ристовски со најубава одбрана на 11-то коло на Лигата на шампионите

SHARE

Меѓу голем број на одлични одбрани прикажани на средбите од 11-то коло на Лигата на шампионите, сепак, за најубава е одбрана таа на нашиот репрезентативен голман во дресот на Р.Н.Левен, Борко Ристовски, кој го скроти зицерот на Мијајло Марсениќ.

Повеќе на www.sportmax.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...