Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Бремената Кејт Мидлтон играше хокеј во Шведска

Бремената Кејт Мидлтон играше хокеј во Шведска

SHARE

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам моментално се на официјална посета на Шведска, а потоа кралската турнеја ќе ја опфати и ладната Норвешка.

Кралскиот пар по доаѓањето во Шведска, присуствуваше на хокејски натпревар во Стокхолм, каде војводката најмногу да уживаше.

Кејт и Вилијам им се придружија на децата во нивниот натпревар.

Војводката која е во второто тромесечје од бременоста постојано имаше насмевка на лицето и во опуштено издание уживаше во хокејот.

РЕКЛАМИ:
Loading...