Home INFO Британија во очекување! Се пораѓа Кејт Мидлтон!

Британија во очекување! Се пораѓа Кејт Мидлтон!

SHARE

Кејт Мидлтон денес на свет ќе до донесе своето трето кралско бебе. Војводката од Кембриџ и принцот Вилијам веќе имаат две деца, четиригодишниот Џорџ и двегодишната Шарлот.

Кесингтонската палата официјално соопшти дека Кејт е пренесена во болница и породувањето започнало.

Според шпекулациите, третото дете на Кејт и Вилијам е момче и ќе се вика Артур.

РЕКЛАМИ: ---