Home ЗАБАВА Брзо и лесно: Направете шарени велигденски јајца (видео)

Брзо и лесно: Направете шарени велигденски јајца (видео)

192
0
SHARE

Домаќинките во четврток наутро, пред да изгрее сонцето ги вапцаат првите традиционални црвени велигденски јајца.

Но, како поминуваат годините, покрај црвените јајца, домаќинките бараат нови кретивни начини за бојадисување.

Па ако сакате брзо и лесно да направите креативни шарени јајца, погледнете го видеото.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here