Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Бугарскиот шоумен Слави Трифунов го повика Васил Гарванлиев кај него со понуда...

Бугарскиот шоумен Слави Трифунов го повика Васил Гарванлиев кај него со понуда за работа и пристоен живот

реклама:Велигден со Стаф

Не престануваат реакциите на јавноста во Македонија а сега веќе и во Бугарија поврзани со нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев.

По многуте коментари на сите медиуми, по социјалните мрежи и петиции за откажување но и поддршка, секој ден не повикани се вмешуваат бугарски политичари но и јавни личности на оваа тема.

Не повикан за ова (но бидејки влегува во политика) шоуменот Слави Трифунов на кој пред некоја година убаво му кажа кај му е местото нашиот Игор Џамбазов кога му гостуваше во емисија, пак се меша кај што не му е местото па така на својот ФБ профил напиша коментар каде што му нуди на Васил да оди во неговаа продукција каде што ќе му понудел пристоен живот и работа, како поддршка бидејки имал бугарски пасош.

За да не ви ги преведуваме овие небулози а и расправиите во коментарите ви го постираме оргиналниот пост па вие читајте преку „Гугл транслејт“, ако ви се чита… 🙂

Васил Гарванлиев, който трябва да представлява Северна Македония на конкурса “Евровизия”, е заплашен да бъде низвергнат…

Posted by Слави Т. Трифонов on Четврток, 18 март 2021

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------