Home INFO Бурното минато на Мадона: „Ми ставија нож под грло и ме силуваа“

Бурното минато на Мадона: „Ми ставија нож под грло и ме силуваа“

реклама:G Natural

Деновве пејачката е актуелна со своте разголени фотографии кои ги објави на социјалните мрежи.

Секогаш контроверзна, пејачката успева со децении да го задржи епитетот поп кралица.

Но, нејзините почетоци воопшто не биле лесни.

Во една прилика, пејачката за американските медиуми раскажала потресна приказна од почетокот на кариерата, односно за своето доаѓање во Њујорк.

„Кога пристагнав во Њујорк бев тинејџерка. Беше страшно, во тие први години ми се закануваа со пиштол, ме силуваа на покривот на зградата додека ми држеа нож на вратот. Имав толку грабежи во својот стан така што едноставно престанав да заклучувам“, рекла Мадона.

Мадона истакнала дека во тој период и било премногу тешко.

Останала без пријателите кои умреле од сида, дрога и куршуми, а кога станалаа славна злобните луѓе ја нарекувале со погрдни имиња.

Мадона, сепак, продолжила со кариерата и покрај сексистичките напади на кои била изложена.

РЕКЛАМИ: Hotel Premier Bansko ----------------------------------------------------