Home INFO Цеца била во врска со овој познат спортист, му посветила дури и...

Цеца била во врска со овој познат спортист, му посветила дури и песна

Foto: Youtube/printscreen
реклама:G Natural

Приватниот живот на фолк дивата Цеца секогаш е интересен за јавноста.

Пред бракот со Аркан, на самиот почеток од нејзината кариера, таа била во врска со познат заводник.

Станува збор за популарниот фудбалер Владан Лукиќ, кој со Цеца започнал врска 1989-та година, точно во периодот кога почнувала со музичката кариера.

Лукиќ во тоа време важел за голем заводник, па приказната за нивната љубов ги полнела страниците на весниците, а се пишувало и дека се верени и се очекува свадба.

Љубовта згаснала во 1990-та година кога Владан отишол во војска, а во животот на пејачката се појавил Аркан.

Се зборува и дека нејзиниот хит „Pustite me da ga vidim“ е всушност посветена на фудбалерот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------