Home INFO Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша во дует: Ова е нивната заедничка песна...

Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша во дует: Ова е нивната заедничка песна /ВИДЕО

реклама:G Natural

Тие две се најпознати српски пејачки, и со години се лути ривалки.

Кавгата кулминираше со долгогодишни судски спорови, но тоа не било така одсекогаш.

Нема да ви се верува, но постои песна која пејачките ја имаат заедно испеано.

Тоа се случило во далечната 1993-та година, кога Цеца веќе била популарна, а Карлеуша имала само 15 години.

Тие две ги пеат придружните вокали на Славица Трипуновиќ – Дајана за песната „Vazduh koji dišem“.

Оваа песна сигуно ја знаете по верзијата на Цеца, но во оригиналот на Дајана пејат двете пејачки, слушнете.

РЕКЛАМИ: Hotel Premier Bansko ----------------------------------------------------