Home ЗАБАВА Дакфејс е минато, ова е новиот селфи тренд

Дакфејс е минато, ова е новиот селфи тренд

SHARE

После долгогодишното владеење на дакфејс на социјалните мрежи, дојде време за нова селфи поза.

Девојките од сега ке нора да ја вежбаат позата која што е хит кај славните.

Новиот тренд е наречен „fingermounting“, и станува збор за тренд кој го покрена Кајли Џенер, а се состои од позирање за селфи со рака на или близу до усните.

Па, погледнете и бидете и вие во тренд.

селфи кендал

Screenshot_7

селфи

селфи кајли

кајли