Home ЗАБАВА Tv + Reality Даниел Кајмакоски победник во ТЛЗП!!!

Даниел Кајмакоски победник во ТЛЗП!!!

SHARE

Даниел Кајмакоски е победник на третата сезона на музичкото шоу „Твоето Лице Звучи Познато“!!!

Со својата последна имитација на миатогодишниот победник на Евровизија за Шведска, Манс Зермелов и неговата „Heroes“ ги освои срцата на сите во регионотот.

даниел тлзп

Даниел во супер финалето се бореше со Никола Роквиќ кој заврши на втората позиција.

Нашиот претставник добиените 25.000 евра реши да ги даде во Куманово кај самохраа мајка чии две деца (син и ќерка) боледуваат од иста тешка болест, за чие лекување се потребни 100.000 евра.

Браво Даниел!

даниел тлзп

РЕКЛАМИ:
Loading...