Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Дара Бубамара се мажи: Еве каде и кога ќе биде свадбата!

Дара Бубамара се мажи: Еве каде и кога ќе биде свадбата!

SHARE

Дара Бубамара ужива во романсата со 17-години помладиот кошаркат Немања Безбрадиќ.

Парот е во врска од март оваа година, а според тврдењата на нејзините пријатели, Дара никогаш не била посреќна и позадоволна.

Пријателката на пејачката открива дека Дара и Немања планираат свадба веднша по концертот во „Арена“.

„Не ми откри кога ја запросил, но во порака ми напиша дека свадбата ќе биде во Дубаи после концертот. Дара го обожува Дубаи, често на одмор оди таму, па претпоставувам дека нејзината идеја е да се венча таму“, открива таа.