Home СПОРТ Фудбал Деби голот на Трајковски – најдобар гол на колото во Серија А

Деби голот на Трајковски – најдобар гол на колото во Серија А

Првенецот кој македонскиот репрезентативец Александар Трајковски го постигна во победата на Палермо над Фросиноне со 4:1 е прогласен за гол на колото во италијанската Серија А.

Повеќе на: sport365.mk