Home ШОУ БИЗз Мак сцена Дефинитивно се смирија: Тамара и Катерина со прва заедничка фотографија

Дефинитивно се смирија: Тамара и Катерина со прва заедничка фотографија

SHARE

Тамара Тодевска и Катарина Ивановска до пред некоја година беа неразделни пријателки.

Од заеднички одмори на Куба и Миконос, до ноќни излегувања и дружења, но за жал пријателките се скараа и не зборуваа речиси две години.

Кики дури не дојде на свадбата на Тамара, ниту на првиот роденден на Хана.

Сепак девојките решија да ги „закопаат секирите“ и да продолжат со дружби.

Пресвртот се случи по раѓањето на Вања, синот на Катарина. Очигледно мајчинството повторно ги обедини пријателките, кои пред извесно време заедно ги шетаа своите деца.

Дека нивното пријателство е обновено потврдува последната фотографија на Тамара. Пејачката на Инстаграм објави фотка на која е во друштво на Кики и Зоки Бејбе.