Home СПОРТ Ракомет Дембеле на крајот од сезонава заминува од Вардар

Дембеле на крајот од сезонава заминува од Вардар

SHARE

За левото крило на Вардар, Сираба Дембеле ова ќе биде последна сезона во клубот.

По три сезони минати во Вардар, на Дембеле во јуни 2016 година и истекуваат одврските од договорот, по што таа е слободен играч.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...