Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Децата на познатите: Александар Михајловски, син на Тони Михајловски (видео)

Децата на познатите: Александар Михајловски, син на Тони Михајловски (видео)

SHARE

Екстра Ексклузив неодамна започна со нова рубрика во која на своите гледачи започнаа да им ги претставуваат децата на познатите личности од Македонија.

Тие говорат за своето детство, телентот кој го наследиле од нивните познати родители.

Како прва која го „скрши мразот“ и ја отвори оваа рубрика беше Анастасија Петревска, ќерката на пејачот Наум Петревски, а сега на ред дојде синот на познатиот македонски актер и шоумен, Тони Михајловски.

Го гледаме на реклами, сака да глуми во театар, а желба му е да сними филм – синот на Тони Михајловски дефинитивно чекори по стапките на неговиот познат татко.

Тој изјавил дека уште како мал ја сакал уметноста. Од татко му ги наследил избувливоста, комуникативност, а од него научил и доста работи.

Еве што Александар откри за „Екстра Ексклузив“.

РЕКЛАМИ:
Loading...