Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Децата на познатите: Даниел Блажевски, син на пејачката Даниела Темелковска

Децата на познатите: Даниел Блажевски, син на пејачката Даниела Темелковска

SHARE

Даниела Темелковска долго време е дел од народната музичка сцена.

На фестивалот „Валандово“ ја видовме во дует со нејзиниот син .

Даниел Блажевски е новото име на македонската фолк сцена.

Во рубриката „Децата на познатите“, екипата на Екстра Ексклузив разговарале со него и за почеток тој ја открил приказната околу презимето.

– Презимето ми е дадено според мојот дедо. Тој се викал Блажо.

Тој во краткото интервју открил малку повеќе за неговото детство.

– Детство како детсво – среќно, весело. Од страната на моите родители се што можеле ми пружиле.

На прашањето каква мајка е Даниела, Даниел не ги штедел епитетите за неа изјавувајќи дека е прекрасна мајка која знае да го посоветува и не е воопшто старомодна.

Што друго откри Даниел пред камерата на „Екстра Ексклузив“ слушнете во продолжение.

РЕКЛАМИ:
Loading...