Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Децата на познатите: Горан Кан, син на Цветанка Ласкова (видео)

Децата на познатите: Горан Кан, син на Цветанка Ласкова (видео)

SHARE

Тој е син на познатата македонска пејачка на народна музика, Цветанка Ласкова, а неговото име е Горан Кан.

По професија е диџеј, кој љубовта кон музиката ја наследил од неговата мајка.

Горан Кан зборуваше за неговите почетоци и за детство, пред камерата на Екстра Ексклузив.

Тој со македонската јавност сподели каква мајка е Цветанка, но и откри дека покрај неговата професија и мајка му ја засакала електронската музика.

Што друго сподели Горан Кан со македонската јавност за неговата позната мајка, погледнете во видеото.

РЕКЛАМИ:
Loading...