Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Децата на познатите: Сара Кастратовиќ ќерка на Индира Кастратовиќ (видео)

Децата на познатите: Сара Кастратовиќ ќерка на Индира Кастратовиќ (видео)

SHARE

Кометал е тимот кој на Македонија и ја донесе европската клубска титула, а Индира Кастратовиќ беше дел од истиот.

Таа е нашата најдобра ракометарка, а воедно и еден од најдобрите десни бекови во светот на женскиот ракомет.

Индира сеуште е активна во спортот како тренер на женскиот ракометниот клуб Вардар.

Во најновото издание на „Децата на познатите“ пред објективот на Екстра Ексклузив, Сара Кастратовиќ раскажува за нејзиното детство и нејзината мајка.

Погледнете го видеото.

РЕКЛАМИ:
Loading...