Home LIFE STYLE Џенифер Лоренс во совршен фустан на Диор

Џенифер Лоренс во совршен фустан на Диор

SHARE

Џенифер Лоренс ги собра сите погледи синоќа во рамки на фестивалот БАФТА, каде се оджа европската премиера на филмот „Red Sparrow“.

Актерката буквално блесна во златна тоалета на црвениот килим, креација на „Диор“.

Џенифер Лорес стајлингот го надополни со бушава коса и дискретен накит.

Сепак, многумина мислат дека стајлингот на Лоренс од отворањето на 71-то издание на БАФТА е ненадминлив.