Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Дино Мерлин ги шокираше фановите и го најави Здравко Чолиќ на својот...

Дино Мерлин ги шокираше фановите и го најави Здравко Чолиќ на својот концерт (видео)

реклама:G Natural

Публиката на вториот по ред концерт на Дино Мерлин во Белград остана позитивно изненадена и шокирана кога на сцената го повика Здравко Чолиќ со кој заедно испеаа неколку песни и на крајот се прегрнаа.

Дино го најави својот постар колега со сите епитети но и откривајки дека кога бил мал присуствувал на неговиот прв концерт во Кошево во Сараево.

По големите овации тие се заблагодарија на поддршката, а публиката сеуште неможе да се освести од изненадувањето.

@jovanskakic #dinomerlin #zdravkocolic ♬ original sound – Jovan Skakic📸

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------