Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Драма на Ибица: Вооружена полиција ја претресе јахтата на Роналдо

Драма на Ибица: Вооружена полиција ја претресе јахтата на Роналдо

SHARE

Поточно станува збор за вооружени цариници кои вчера направиле ненајавена инспекција на јахтата на Роналдо.

Ѕвездата на Реал Мадртид морал да ја закотви јахтата на отворено море во Ибица на која престојувале неговиоте пријатели, семејство и бремената девојка Георгина.

32-годишниот Роналдо бил смирен и им дозволил на цариниците да си ја завршат работата, додека останатите на јахтата биле видно вознемирени.

Инспекцијата траела речиси час и половина, а истата ја вршеле три официјални лица.

Откако било утврдено дека нема кршење на законот тие заминале.

РЕКЛАМИ:
Loading...