Home ЗАБАВА Занимливости Драматично: Мајмун не се откажува додека не го оживее својот пријател

Драматично: Мајмун не се откажува додека не го оживее својот пријател

SHARE

Еден мајмун во Индија ја изгубил свеста од шокот кој го добил откако го удрило струја.

После тоа, друг мајмун го оживувал додека не дошол при себе.

Драматичната глетка која неколку минути се одвивала на железничката станица во Канпур, ги шокираше патниците додека чекале воз.

Борбениот мајмун не го пуштал својот пријател се додека не го оживеал на шините, но ни тогаш не го оставил, туку упорно го одржувал буден.

Мајмун

Снимката која ја направил еден од присутните патници набрзо стана вирална, но и многу брзо отстранета од YouTube.

Мајмун

РЕКЛАМИ:
Loading...