Home ЗАБАВА Дрво смачка автомобил во Скопје

Дрво смачка автомобил во Скопје

SHARE

На Фејсбук во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавена фотографија од штетата која ја нанесе силниот ветар во Скопје.

Ветерот собори дрво кај трговскиот центар Лептокарија, а тоа падна врз автомобил на паркингот, кој остана оштетен на целата предна страна.

Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

РЕКЛАМИ: ---