Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Два месеци по свадбата: Миранда Кер ја покажа венчаницата!

Два месеци по свадбата: Миранда Кер ја покажа венчаницата!

1953
0
SHARE

Миранда Кер во месец мај му го кажа судбоносното „ДА“ на Еван Спигел на интимна венчавка во неговиот дом.

На венчавката присуствувале само 45 гости, а јавноста досега немаше видено дел од церемонијата.

Сепак Миранда за „Vogue“ реши да сподели фотографии од венчавката, а најмногу внимание предизвика нејзината венчаница.

Моделот блеснала во венчаница на Диор инспирирана од Грејс Кели, поточно нејзиниот фустан за венчавата со принцот од Монако.

Миранда буквално изгледа како да е излезена од бајка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here