Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Џесика Симпсон роди девојче

Џесика Симпсон роди девојче

SHARE

Пејачката Џесика Симпсон се породила во Лос Анџелес и на свет донела девојче по име Максел Дру Џонсон.

– Џесика роди девојче тешко 4,4 килограми. Мајката и бебето се добри, изјавил извор близок до Симпсон, пренесува „Us Weekly“.

– Ерик и јас сме пресреќни што можеме да објавиме дека на свет дојде нашето девојче, Максвел Дру Џонс. Благодарни сме на љубовта и поддршката која ја добивме. Ова беше најдоброто искуство во нашите животи, пишува на официјалниот сајт.

Инаку, веста за бременоста Џесика ја објави на својот Твитер профил за време на Ноќта на вештерките. Не криеше колки е среќна што ќе стане мајка.

Инаку, Џесика неодамна во поодмината бременост се сликаше гола за насловната страна на списанието „Elle“.

РЕКЛАМИ: ---