Home INFO Една обична маица и го променила животот: Еве како Памела Андерсон станала...

Една обична маица и го променила животот: Еве како Памела Андерсон станала планетарно позната

реклама:G Natural

Памела Андерсон со децении го привлекува вниманието на јавноста.

Многумина мислат дека актерската кариера и ја донела славата, но приказната е сосема поинаква.

Познатата „Зајачица на Плејбој“ во 1989 година работела како фитнес инструкторка во Ванкувер.

Едно попладне, одлучила да оди на рагби натпревар и за таа прилика да облече кратка маица со логото на пивотo „Лабат“. Ова засекогаш и го променило животот.

Откако се појавила на видео-бимот на стадионот, компанијата почнале да ја опседнуваат пивопиите, барајќи информации за непознатата дама.

„Лабат“ ја вработил Памела како портпарол, а потоа следеа првите фотографии за „Плејбој“.

Останатото е историја.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“