Home INFO Една од најубавите наши пејачки кажа “ДА” (фото)

Една од најубавите наши пејачки кажа “ДА” (фото)

реклама:hotel PREMIER

Викторија Лоба е една од нашите најпознати пејачки.
Русокосата убавица со руско потекло која со години е актуелна на музичката сцена, во 2019 година се вери со своето момче, бизнисменот Ѓорѓи Калешов.

Плановите за свадбена прослава беа одложија поради пандемијата со корона вирусот.

Фановите на пејачката беа пријатно изненадени која на нејзиниот Инстаграм профил се појави фотографија која потврди дека Лоба официјално кажала ДА.

На зајдисонце, пред црквата „Св. Јован Канео“ во Охрид, таа заедно со својот партнер се заколнаа на вечна љубов.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------