Home ЗАБАВА Гаџети Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребаниците на телефонот

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребаниците на телефонот

SHARE

Ви откриваме едноставен трик со помош на кој ќе ги отстраните гребаници од вашиот телефон.

Се што ви е потребно е сода бикарбона, малку вода и сад во кој ќе ги измешате овие состојки.

Промешајте ја смесата додека не се соедини, а потоа нанесете ја на парче ткаенина и со кружни движења нанесувајте врз оштетениот дел од телефонот. Потоа со крпа полирајте го телефонот.

Пробајте го овој трик и ќе бидете воодушевени од резултатот.