Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Едвај ја задржаа: Хилари Клинтон падна одејќи по скали (видео)

Едвај ја задржаа: Хилари Клинтон падна одејќи по скали (видео)

SHARE

Хилари Клинтон вчера беше на посета во Индија, каде имаше проблем со скалите во еден од храмовите.

Екс кандидатката за претседател на Америка, два пати се лизна по скалите, а први за помош беше нејзиното обезбедување кое едвај ја задржа.

Откако втор пат се лизна, Хилари сфати дека не може вака да продолжи, да ги соблече сандалите и продолжи да чекори боса.