Home ШОУ БИЗз Балкан Екс балканската ѕвезда Тајчи го загуби сопругот: „Сега повеќе ништо не го...

Екс балканската ѕвезда Тајчи го загуби сопругот: „Сега повеќе ништо не го боли“

1007
0
SHARE

Татјана Камерон, на Балканот позната како Тајчи вчера го загуби сопругот по 17-години брак.

Метју почина од рак на белите дробови, по долго и тешко боледување.

Тој од 5-ноември бил на интензивна нега, а по неговата смрт Тајчи се обрати преку социјалните мрежи:

„Собираме сила и радост од се што он беше и ни даде. Сега е на подобро место, ништо не го боли, сега е вистински борец“.

Тајчи и Метју имаат три сина, а сите живеат во Америка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here