Home ШОУ БИЗз Мак сцена Ексклузивно: Презентерката од Канал 5, Љубица Јаневска ќе се мажи

Ексклузивно: Презентерката од Канал 5, Љубица Јаневска ќе се мажи

SHARE

Презентерката на вестите на Канал 5, Љубица Јаневска, една од најубавите телевизиски водителки во Македонија, ќе се мажи.

После успешно чување на оваа мала слатка тајна два месеци, ексклузивно добивме дозвола да ја објавиме оваа вест и со тоа да ги разочараме припадниците на посилниот пол.

Како што дознаваме, еден од најубавите моменти во животот на секоја жена се случил за Стара Нова Година.

Избраникот на нејзинот срце се вика Александар, а прв пат како пар ги видовме на премиерата на филмот „Трето полувреме“ во септември мината година.

Љубица и Александар на премиерата на „Трето полувреме“
Љубица и Александар на премиерата на „Трето полувреме“

Судбоносното „ДА“ ќе го изговорат на есен на свадбена веселба.

Честитки од целата екипа на ХитПортал, им посакуваме долг и среќен заеднички живот исполнет со многу дечиња.

Љубица Јаневска
Љубица Јаневска
РЕКЛАМИ:
Loading...