Home ШОУ БИЗз Балкан Ексклузивно видео: Брена им посвети песна на Севе и Игор

Ексклузивно видео: Брена им посвети песна на Севе и Игор

SHARE

„Свадбата на годината“ се случи вчера во Белград, а денес во центарот на вниманието се младите, односно Северина и Игор Којиќ.

Па денес балканските медиуми се насочени кон пласирање нови детали, фотографии и видеа од нивната венчавка.

Како бомба одекна веста дека Северина го земала презимето Којиќ, но се пишува и за нејзините колеги кои не ја испочитуваа „наредбата“ дома да ги остават мобилните телефони. Голем дел од нив направија по некоја селфи фотка, а искочи и видео на кое Лепа Брена им посветува песна на младенците.

Фолк пејачката на Севе и Игор им ја испеа познатата „Ko ce ruku da ti da“.

Додека Брена им ја посвети оваа песна, тие заљубено танцуваа додека гостите околу нив со воодушевување ги гледаа и снимаа.

Погледнете го танцот на Севе и Игор.

Posted by HITportalMK on Monday, 23 November 2015

РЕКЛАМИ:
Loading...