Home ШОУ БИЗз Балкан Емотивна изјава пред операцијата: Јелена Карлеуша примена во болница

Емотивна изјава пред операцијата: Јелена Карлеуша примена во болница

SHARE

Кога во јавноста се појави „информацијата„ дека Јелена Карлеуша има огромен тумор во стомакот и мора да оди на операција, фановите останаа во шок.

Пејачката веднаш се јави на социјалните мрежи и објасни дека не станува збор за тумор и дека нема простор за паника.

Но, ЈК сепак откри дека има проблеми со нејзиниот репродуктивен систем и поради тоа е потребна операција.

„Добро сум. Навистина ќе имам мала операција во петок, но тоа не е сериозно. Скоро секоја жена го има мојот проблем, не сум единствена. Во петок одам на операција, рано наутро, а за два дена ќе бидам како нова“, изјави Јелена за српски „Курир“.